Terapia Bólu:

Każdy pacjent ma prawo do życia bez bólu. Prawo chroni i gwarantuje dostęp pacjentów do leczenia bólu i opieki paliatywnej, w poszanowaniu ludzkiej godności oraz autonomii osoby ludzkiej.
Powołaniem lekarza jest empatyczne towarzyszenie w chorobie pacjenta, w rezultacie czego powstaje swoisty dla chorego plan leczenia, w którym zwalczanie zbędnego cierpienia stanowi nieodzowny element. Jakość opieki przeciwbólowej jest miarą humanizmu społeczeństwa.
Molteni Farmaceutici zawsze było zaangażowane w rozwój terapii przeciwbólowej oraz produkcję leków przeznaczonych do terapii bólu. W tym celu Molteni na początku XX wieku rozpoczęło produkcję preparatów na bazie morfiny.
Molteni Farmaceutici korzystając z bogatego doświadczenia wspiera stosowanie Methadone hydrochloride w terapii bólu mając świadomość, że jest to lek o najwyższej skuteczności spośród dostępnych opioidów.
Najnowszym opioidem, opracowanym w USA oraz produkowanym wyłącznie przez Molteni dla całej Europy jest spray do nosa zawierający Fentanyl uwalniany ze śluzówki nosa z pektynowego filmu. Lek ten jest stosowany w leczeniu nowotworowego bólu przebijającego.

Pobierz wytyczne EAPC