Komu pomagamy?

Molteni Polska tworząc najwyższej klasy produkty stara się wpływać na poprawę możliwości terapeutycznych w sektorze terapii bólu oraz w terapii uzależnień.
Jako jedyna firma wprowadziła Methadone hydrochloride do leczenia przeciwbólowego.  W związku z faktem, że jest to najsilniejszy lek przeciwbólowy, skuteczny nawet wtedy, kiedy pozostałe opioidy są nieskuteczne, możliwe staje się funkcjonowanie bez bólu skrajnie ciężko chorych pacjentów. Molteni Polska jako jedyna firma wprowadziła na rynek pektynową postać fentanylu donosowego, który umożliwia skuteczną i bezpieczną terapię bólu przebijającego.
W zakresie terapii substytucyjnej Molteni jest pionierem farmakoterapii uzależnień w Polsce. Dzięki Molteni specjaliści z Polski wyjeżdżali na bezpłatne szkolenia do wiodących ośrodków terapii substytucyjnej we Włoszech. Włoscy naukowcy wspomagali powstawanie pierwszych polskich ośrodków terapii substytucyjnej. Swoją wiedzą i doświadczeniem w dalszym ciągu wspieramy nowo powstające programy terapii substytucyjnej. Stale rozwijamy gamę leków do stosowania w terapii uzależnień zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi. Naszym partnerom dostarczamy wysokiej klasy dozowniki ręczne lub automatyczne wraz z niezbędnym oprogramowaniem ułatwiającym sprawozdawczość. Zapewniamy stały 24 godzinny, nieodpłatny serwis powierzonych urządzeń.  Organizujemy kongresy substytucyjne, które stanowią platformę wymiany doświadczeń dla lekarzy oraz psychologów zaangażowanych w leczenie substytucyjne.